čaká nás referendum, tak čo o tom treba diskutovať, či isť, alebo nie.

Autor: Jozef Kolesár | 24.1.2015 o 0:00 | (upravené 24.1.2015 o 9:48) Karma článku: 2,26 | Prečítané:  266x

V prvom  rade, boli splnené všetky podmienky na vyhlásenie referenda podľa našej Ústavy, dokonca opečiatkované Ústavným súdom. 

Teraz sme na rade my, občania Slovenskej republiky, ktorí si ctíme náš demokratický systém. To, že p. Dubovcová vyhlási, že ona bude hlasovať vo všetkých otázkach proti, to jej vyplýva z jej povinnosti – z jej funkcie ako štátneho zamestnanca, ale voliť pôjde. A ja o tom tu chcem môj príspevok priniesť. Referendum nie je o tom, že mňa samé nezaujíma. V ňom sú otázky na mňa, či s nimi súhlasím, alebo nie.

 Čo sa týka otázok, každý sme vyrastali v rodine, nikto nespadol z neba, preto každý má skúsenosti či kladné, či záporne, preto môže sa rozhodnúť, ktorý ten požadovaný „symbol“ zakrúžkuje. Je fakt, že už v rodinách bude treba sa zaoberať výchovou, keď nechceme, aby sa spoločnosť dostala do záhuby morálne.

Čo sa týka povinnosti, či isť, alebo nie isť zakrúžkovať referendové otázky. Článok Ústavy Slovenskej republiky Čl. 94 uvádza : Každý občan Slovenskej republiky, ktorý má právo voliť do Národnej rady SR, má právo sa zúčastniť na referende.  Ako strašne sme sa tešili, keď bola prijatá táto ústava, že konečne bude u nás zavedený demokratický systém. Stále nadávame, že vláda, parlament, porušujú ústavu a teraz, keď príde referendum, ktoré presadili ľudia ho budeme ignorovať? 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

NKÚ sa na kauzu Evka nemusí pozrieť. Lajčáka podržali poslanci parlamentu

Za návrh, aby sa na financovanie predsedníctva pozrel Najvyšší kontrolný úrad nehlasoval ani jeden poslanec Smeru.

ŠPORT

Kuzminovej vyšiel návrat a skončila v prvej desiatke

Víťazkou druhého šprintu sezóny sa stala Laura Dahlmeierová.

SVET

Súdy extrémistom neškodia, bránia sa slobodou prejavu

Holandského politika za urážky Maročanov odsúdili bez trestu. Radikáli súdy často využívajú na svoju propagáciu.


Už ste čítali?